Kadınlara yönelik ücretsiz programlama atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz?

Daha fazla bilgi »

Django Girls

Bir websitesinin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

Etkimliğimiz 18 Kasım 2017 tarihinde Kütahya'da Dumlupınar Üniversitesi'nde olacak.

IT sektörünün daha fazla kadını bilişimle tanıştırmaktan fayda sağlayacağına inanıyoruz. Size bizden biri olma fırsatı veriyoruz – kadın yazılımcılar!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. Etkinliğimiz için son başvuru tarihi 25 Ekim 2017!

Atölyeye başvurun!

Erkek ya da kadın eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden programlama bilginiz olması gerekmiyor, atölyemiz daha önceden programlama yapmamış insanlara yönelik.

Bir atölye katılımcısı olarak:

  • kendi websitenizi yapabileceğiniz bir günlük atölyeye katılırsınız
  • atölye sırasında yemek yersiniz

Sadece 18 kişilik yerimiz var, o yüzden başvuru formunu dikkatli doldurun! Kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız seçmeleri o kadar rahat yaparız!

Başvurularımız kapandı!

18 Kasım tarihinde yapacağımız etkinlik için başvurularımız 25 Ekim 2017 tarihine kapandı. Başvurulara 1 Kasım 2017'ye kadar cevap döneceğiz! Başvuranlar epostalarını takip etsin. Başvurunuz kabul edilirse tekrar sizden onay isteyeceğiz. Eğer iki gün içinde onay alamazsak, gelmek istemediğinizi düşünerek diğer adaylara hak tanıyacağız!

Eğer katılımcıları nasıl seçtiğimizi merak ediyorsanız, organizator rehberimizin katılımcıları nasıl seçiyoruz kısmına bakabilirsiniz.

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Evet. Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurulmasını isteyeceğiz. Eğitmeniniz size etkinlikten önce yardımcı olacaktır.

Ne zaman ve nerde olacak?

Bir sonraki etkinliğimiz 18 Kasım 2017 günü Dumlupınar Üniversitesi'nde olacak. Etkinlik sabah 10:30'dan akşam 19:30'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Safkan Yazılım sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Mekan

Django Girls etkinliği, Dumlupınar Üniversitesi'nde Merkez Kampüs'te olacak.

Mühendislik Fakültesi C Blok
Evliya Çelebi Yerleşkesi Tavşanlı Yolu 10.km
Kütahya / Türkiye

Şehirlerarası terminale gelip kampüse gelmek isteyenler için iki yol var:

  1. Otogardan Evliya Çelebi Yerleşkesine 7A nolu halk otobüsü ile direk ulaşım mümkündür.
  2. Önce Otogardan şehir merkezine ve ardından Evliya Çelebi Yerleşkesine ulaşım: Şehir merkezine herhangi bir otobüsle gelip sonra A-1,7 veya 7-A nolu halk otobüsleri ile Yerleşkeye gelebilirsiniz.

NOT: Otobüslerde para yerine Kart43 kullanılmaktadır. Büfelerden tek kullanımlık bilet alarak yerleşkemize gelebilirsiniz. Bilet alınmadan otobüse binmeyi tavsiye etmeyiz, otobüslerde kart satışı olmuyor.

Mühendislik fakültesi C blok Bilgisayar bölümünde olacağı için otobüs veya taksi hangi ulaşım aracını kullanıyorsanız Taşkapı'da inerseniz daha rahat Mühendislik Fakültesi'ne geçebilirsiniz.

Mentörler


Ahmet Can Kepenek
@ackepenek

Esra Özkaya

Melda Dadandı
@meldadandi

Tuğba Cevizci
@tugbacevizcii

Zehra Özer

Partnerler

Bilgileri, paraları ve emekleri ile bize katkıda bulunan harika insanların ve organizasyonların desteği olmadan bunları gerçekleştiremezdik. Eğer bize destek olmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨