Kadınlara yönelik ücretsiz programlama atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz?

Daha fazla bilgi »

Django Girls

Bir websitesinin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

Etkimliğimiz 18 Kasım 2017 tarihinde Kütahya'da Dumlupınar Üniversitesi'nde olacak.

IT sektörünün daha fazla kadını bilişimle tanıştırmaktan fayda sağlayacağına inanıyoruz. Size bizden biri olmak fırsatı veriyoruz – kadın yazılımcılar!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. Etkinliğimiz için son başvuru tarihi 25 Ekim 2017!

Atölyeye başvurun!

Erkek ya da kadın eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden programlama bilginiz olması gerekmiyor, atölyemiz daha önceden programlama yapmamış insanlara yönelik.

Bir atölye katılımcısı olarak:

  • kendi websitenizi yapabileceğiniz bir günlük atölyeye katılırsınız
  • atölye sırasında yemek yersiniz

Sadece 18 kişilik yerimiz var, o yüzden başvuru formunu dikkatli doldurun! Kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız seçmeleri o kadar rahat yaparız!

Başvurularımız açıldı!

18 Kasım tarihinde yapacağımız etkinlik için başvurularınızı 25 Ekim 2017 tarihine kadar yapabilirsiniz. Sizlere 1 Kasım 2017'ye kadar cevap döneceğiz! Başvuranlar epostalarını takip etsin. Başvurunuz kabul edilirse tekrar sizden onay isteyeceğiz. Eğer iki gün içinde onay alamazsak, gelmek istemediğinizi düşünerek diğer adaylara hak tanıyacağız!

Eğer katılımcıları nasıl seçtiğimizi merak ediyorsanız, organizator rehberimizin katılımcıları nasıl seçiyoruz kısmına bakabilirsiniz.

Başvurun

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Evet. Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurulmasını isteyeceğiz. Eğitmeniniz size etkinlikten önce yardımcı olacaktır.

Ne zaman ve nerde olacak?

Bir sonraki etkinlilğimiz 18 Kasım 2017 günü olacak. Yeri henüz kesinleşmedi. Etkinlik sabah 11:00'den akşam 19:30'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Safkan Yazılım sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Mentor olun!

Etkinliğimize mentor olarak katılmak isterseniz çok seviniriz! İlgileniyorsanız bize ulaşın ❤️

Django Girls Istanbul uluslararası bir topluluk olan Django Girls'ün bir parçası. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Django Girls'ün etkinlikleri, dünyanın değişik şehirlerinde gönüllüler tarafından organize ediliyor.

Programın kaynak kodu için bizi Github'da bulun: github.com/DjangoGirls.

Django Girls'ü kendi şehrinize getirmek istiyorsanız bize yazın: [email protected].

Mentörler

Partnerler

Bilgileri, paraları ve emekleri ile bize katkıda bulunan harika insanların ve organizasyonların desteği olmadan bunları gerçekleştiremezdik. Eğer bize destek olmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.