Kadınlara yönelik ücretsiz programlama atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz?
Etkinliğimiz 24 Aralık'ta!

Daha fazla bilgi »

Django Girls Lüleburgaz

Nasıl websitesi yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

Etkinliğimiz 24 Aralık tarihinde olacak.

Kadın ya da erkek, eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden programlama bilginiz olması gerekmiyor. Size programlamanın nasıl birşey olduğunu göstermek ve bizden biri olma fırsatı vermek istiyoruz!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. Etkinliğimiz için son başvuru tarihi 16 Aralık 2016!

Atölyeye başvurun!

Eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden teknik bilginiz olması gerekmiyor. Atölyelere daha önce programlama yapmamış insanlar için. Bir atölye katılımcısı olarak:
  • kendi websitenizi yapabileceğiniz bir günlük bir atölyeye katılmış olacak,
  • bizlerle birlikte öğle yemeği yiyecek diğer katılımcılar ve mentörlerle tanışacaksınız.
Sadece 30 kişilik yerimiz var, o yüzden başvuru formunu dikkatli doldurun! Kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız seçmeleri o kadar rahat yaparız!

Başvurularımız açıldı!

Başvurularınızı 16 Aralık 2016 tarihine kadar yapabilirsiniz. Sizlere 19 Aralık 2016'ya kadar cevap döneceğiz! Başvuranlar epostalarını takip etsin. Başvurunuz kabul edilirse tekrar sizden onay isteyeceğiz. Eğer 20 Aralık 2016 tarihine kadar onay alamazsak, gelmek istemediğinizi düşünerek diğer adaylara hak tanıyacağız!

Başvurun

Eğer katılımcıları nasıl seçtiğimizi merak ediyorsanız, organizator rehberimizin katılımcıları nasıl seçiyoruz kısmına bakabilirsiniz.

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

Lüleburgaz'da yaşamıyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet, ancak seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayamıyoruz.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Evet. Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurulmasını isteyeceğiz. Eğitmeniniz size etkinlikten önce yardımcı olacaktır.

Ne zaman ve nerde olacak?

Etkinliğimiz 24 Aralık 2016 günü olacak. Etkinlik Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi'nde olacak. Etkinlik sabah 09:00'dan akşam 18:00'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Sponsorumuz sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Mekan

Django Girls Lüleburgaz etkinliği Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi'nde (LYFA) olacak.

8 Kasım, İstasyon Cd. No:60, 39750 Lüleburgaz/Kırklareli


İstasyon Caddesinden, Durak Mahallesine giderken yeni yapılan alışveriş merkezi karşısındadır.

Mentörler


Ahmet Can Kepenek
@ackepenek

Berat Doğan
@beratdgan

Hacer Nur Yanaral
@hacernuryanaral

Melce Hüsünbeyi

Melda Dadandı
@meldadandi

Tuğba Cevizci
@tugbacevizcii

Tuğçe Şirin
@ztugcesirin

Django Girls

Django Girls Lüleburgaz daha büyük bir organizasyonun parçası: Django Girls. Django Girls kar amacı gütmeyen bir organizasyondur ve etkinlikler dünyanın değişik şehirlerindeki gönüllüler tarafından organize edilir.

Programın kaynak kodu için bizi Github'da bulun: github.com/DjangoGirls.

Django Girls'ü kendi şehrinize getirmek istiyorsanız bize yazın: [email protected].

Sponsorlar

Sponsorlarımız, gönüllülerimiz ve bizi destekleyen bütün harika insanlar olmadan bu etkinlikleri gerçekleştiremezdik. Eğer siz de bize destek olmak istiyorsanız lütfen iletişime geçin.

Ana Sponsor:

Lüleburgaz Belediyesi'nin ulusal ve uluslararası alanda öncü ve örnek olmasındaki başarısının sırlarından biri de hiç şüphesiz ki eşitlikçi yaklaşım anlayışı… Bugün Lüleburgaz Belediyesi’nde birim müdürlerinin % 60’ı kadınlardan oluşmakta. Kadınların yerel karar organlarındaki Türkiye ortalaması % 4 iken Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde % 30. Ayrıca Belediye Meclisi’ndeki 7 komisyon var. Komisyondaki başkanların da 4’ü kadın. Sivil Toplum Örgütlerinin oluşturduğu Kent Konseyi Meclisi’nin başkanı da kadın.

Lüleburgaz Belediyesi 2016 Kadın Yılı:


Lüleburgaz Belediye Meclisi eşitlikçi yaklaşım anlayışı kapsamında hem bölgeye hem de ülkemize örnek ve öncü olacak bir karar daha aldı. 2016 yılı Lüleburgaz’da ‘Kadın Yılı’ ilan edildi ve yıl boyunca yapılan etkinlikler ile Kadın Yılı olarak kutlanıyor.

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨