Darmowe warsztaty z programowania dla kobiet!

Zbuduj swoją pierwszą stronę internetową i naucz się podstaw programowania w Łodzi!

Dowiedz się więcej »

Django Girls

Jesteś kobietą i chcesz dowiedzieć się jak stworzyć swoją własną stronę internetową? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Organizujemy dwudniowe warsztaty z programowania dla zupełnie początkujących. Nie musisz nic wiedzieć o programowaniu, będziesz w grupie zupełnie początkujących osób jak Ty, a my Ci wszystko wytłumaczymy!

Jedyne czego od Ciebie wymagamy, to własny laptop i chęć do nauki! W trakcie warsztatów zostaniesz przydzielona przez nas do małej, 3-osobowej grupy z doświadczonym programistą bądź programistką, którzy przybliżą Ci tajniki programowania.

Warsztaty odbędą się 10 grudnia (sobota) w Łodzi, ale zarezerwuj też koniecznie piątkowy wieczór na krótkie spotkanie instalacyjne, gdzie pomożemy Ci zainstalować wszystko co będzie potrzebne w trakcie warsztatów oraz poznamy Cię z Twoją grupą.

Warsztaty są zupełnie darmowe, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Czas na zgłoszenia mija 28 listopada.

Plan warsztatów

Piątek

18:00 - spotkanie instalacyjne

Sobota

8:30 - śniadanie i kawa
9:00 - zaczynamy warsztaty!
13:30 - przerwa obiadowa
19:00 - zakończenie

Zgłoś się!

Na wasze zgłoszenia czekamy do 28 listopada.

Czy muszę cokolwiek wiedzieć o programowaniu lub stronach www?

Nie! Nasze warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Nie musisz nic o tym wiedzieć. Jeśli jednak posiadasz nieco technicznej wiedzy (np. wiesz czym jest HTML lub CSS), nie wyklucza Cię to z rekrutacji!

Czy muszę mieć swojego laptopa?

Tak. Nie posiadamy komputerów na potrzeby warsztatów, dlatego oczekujemy, że każdy przyniesie własny komputer (z WiFi). Jest dla nas również ważne to, aby każdy wziął ze sobą do domu wszystko co napisze i stworzy podczas warsztatów.

Czy muszę zainstalować coś na moim komputerze?

Wszystko zainstalujemy razem podczas spotkania instalacyjnego w piątek poprzedzający warsztaty. Pamiętaj, że aby zainstalować coś na Twoim komputerze, mogą być wymagane uprawnienia administratora. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej sprawy, daj nam znać. Chętnie pomożemy!

Czemu uczestniczenie w installation party dzień przed warsztatami jest dla Ciebie kluczowe?

To dla nas bardzo ważne, aby każdy wykorzystał te warsztaty w jak największym stopniu, nauczył się jak najwięcej i nie stresował się niepotrzebnymi problemami. Aby tego uniknąć, chcielibyśmy aby każdy dołączył do nas na spotkanie instalacyjne! Jest to nie tylko okazja aby przygotować całe potrzebne oprogramowanie, ale również spotkać się ze swoim mentorem oraz grupą i się trochę poznać. Sprawi to, że Twoja pierwsza przygoda z programowaniem będzie miła i przyjemna! Zaufaj nam!

Czy zapewniacie jedzenie?

Tak. Dzięki naszym wspaniałym sponsorom – przekąski i obiad będą podawane w trakcie warsztatów! ♥

Czemu to robicie?

Ponieważ same jesteśmy programistkami, pracującymi w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, dlatego chcemy, aby w technologie angażowało się więcej kobiet! Chcemy inspirować dziewczyny, aby tak jak my, zakochały się w programowaniu! ♥

Miejsce

Django Girls Łódź odbędzie się na IFE na Politechnice Łódzkiej.

Mentorzy

Podczas warsztatów uczestniczki pracują w małych, 3-osobowych grupach. Każdą grupą opiekuję się jeden z naszych mentorów, którzy dobrowolnie poświęcają swój cenny czas, aby przekazać swoją wiedzę innym! ♥

Jeśli znasz Pythona i Django i chcesz podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi, koniecznie odezwij się na [email protected]


Arek Gutkowski

Dawid Sielski

Jakub Santorek

Łukasz Stuszek

Piotr Skonieczka

Przemysław Masłowski

Sebastian Buczyński

Tetiana Brzezinska

Tomasz Próchniewicz

Wiktor Matuszewski

Sponsorzy i partnerzy

Warsztaty Django Girls Łódź nie mogłyby się odbyć bez pomocy naszych wspaniałych sponsorów i partnerów, którzy zapewniają nam miejsce, gadżety oraz poczęstunek dla uczestniczek.

Jeśli chcesz nam pomóc i sprawić żeby Django Girls Łódź stało się jak najbardziej przyjazne dla uczestników odezwij się do nas na [email protected]

Sponsorzy

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨