Kadınlara yönelik ücretsiz programlama atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz?
Bir sonraki etkinliğimiz 17 Aralık'ta!

Daha fazla bilgi »

Django Girls Istanbul

Nasıl websitesi yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

Etkinliğimiz 17 Aralık tarihinde olacak.

Erkek ya da kadın eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden programlama bilginiz olması gerekmiyor. Size programlamanın nasıl birşey olduğunu göstermek ve bizden biri olma fırsatı vermek istiyoruz!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. Dördüncü etkinliğimiz için son başvuru tarihi 29 Kasım 2016!

Atölyeye başvurun!

Erkek ya da kadın eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden teknik bilginiz olması gerekmiyor. Atölyelere daha önce programlama yapmamış insanlar için. Bir atölye katılımcısı olarak:
  • kendi websitenizi yapabileceğiniz bir günlük atölyeye katılırsınız
  • atölye sırasında yemek yersiniz
Sadece 30 kişilik yerimiz var, o yüzden başvuru formunu dikkatli doldurun! Kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız seçmeleri o kadar rahat yaparız!

Başvurularımız kapandı!

Başvuruları kaçırdıysanız bizi Facebook ve Twitter üzerinden takip edin. Yeni etkinlikler duyurulduğunda haberiniz olsun!

17 Aralık tarihinde yapacağımız 4. etkinlik için başvurularınızı 29 Kasım 2016 tarihine kadar yapabilirsiniz. Sizlere 2 Aralık 2016'ya kadar cevap döneceğiz! Başvuranlar epostalarını takip etsin. Başvurunuz kabul edildiğinde tekrar sizden onay isteyeceğiz. Eğer iki gün içinde onay alamazsak, gelmek istemediğinizi düşünerek diğer adaylara hak tanıyacağız!

Eğer katılımcıları nasıl seçtiğimizi merak ediyorsanız, organizator rehberimizin katılımcıları nasıl seçiyoruz kısmına bakabilirsiniz.

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

İstanbul'da yaşamıyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Bu etkinliğimizde şehirdışından gelen katılımcılarımızdan birkaç tanesine seyahat ve konaklama masrafları için sponsor ayarlamaya çalışıyoruz.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Evet. Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurulmasını isteyeceğiz. Eğitmeniniz size etkinlikten önce yardımcı olacaktır.

Ne zaman ve nerde olacak?

Bir sonraki etkinliğimiz 17 Aralık 2016 günü olacak. Etkinlik Tasarım Atölyesi Kadıköy'de olacak. Etkinlik sabah 09:00'dan akşam 18:00'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Sponsorumuz sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Mekan

Django Girls etkinliği, Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)'de olacak.

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Maps linki

Mekana 3 ayrı şekilde gelebilirsiniz

  • Ayrılık Çeşmesi Metro ve Marmaray duraklarından yürüyerek 13 dakikada. Yandaki videoda metro durağından TAK'a nasıl gelinir görebilirsiniz.
  • Kadıköy vapur iskelesinden 13 dakikada.
  • Söğütlüçeşme Metrobüs durağından 14 dakikada.

Detaylı yol tarifleri için lütfen bu dokümana bakın. Gelmeden dokümanı bastırın ve yanınıza alın.

Mentörler


Ahmet Can Kepenek
@ackepenek

Berat Doğan
@beratdgan

Fatma Tosun

Lale Didem Aslan

Melda Dadandı
@meldadandi

Meryem Alay
@koziLife

Onur Güngör

Savaş Cilve
@zencifil

Şirin Saygılı
@sirinnes

Sultan Özbek
@sultanozb

Suzan Üsküdarlı
@uskudarli

Tuğba Cevizci
@tugbacevizcii

Yiğit Güler
@hyigitguler

Zehra Özer

Django Girls

Django Girls Istanbul daha büyük bir organizasyonun parçası: Django Girls. Kar amacı gütmeyen bir organizasyondur ve etkinlikler dünyanın değişik şehirlerindeki gönüllüler tarafından organize edilir.

Programın kaynak kodu için bizi Github'da bulun: github.com/DjangoGirls.

Django Girls'ü kendi şehrinize getirmek istiyorsanız bize yazın: [email protected].

Partnerler

Etkinlik Django Girls İstanbul gönüllü ekibimiz ve Kadın Yazılımcı tarafından organize ediliyor.

Etkinliğimizin ana sponsoru Hürriyet. Yiyecekler, tshirtler, tanıtım malzemelerini vs Hürriyet karşıladı. Mekan sponsorumuz TAK. Bu etkinlikte birkaç katılımcımız için yol ve kalma yeri sponsorlarımız var. Bunlardan biri gizli sponsorumuz, diğeri de Hipo.

Bize destek olmak isterseniz [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Eğer Django Girls çatı organizasyonuna destek olmak isterseniz, [email protected] adresine (İngilizce olarak) yazabilirsiniz.

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨