Kadınlara yönelik ücretsiz programlama atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz?
Bir sonraki etkinliğimiz 19 Mart'ta!

Daha fazla bilgi »

Django Girls Istanbul

Nasıl websitesi yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

İlk atölyemizi, 12 Aralık'ta İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi'nin yakınındaki garaj'da yapmıştık. Bir sonraki etkinliğimiz 19 Mart tarihinde Hipo'da olacak.

Erkek ya da kadın eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden programlama bilginiz olması gerekmiyor. Size programlamanın nasıl birşey olduğunu göstermek ve bizden biri olma fırsatı vermek istiyoruz!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. İkinci etkinliğimiz için son başvuru tarihi 27 Şubat 2015!

Program

19 Mart 2016, Cumartesi


08:30AM — Kahvaltı ve çay, kahve

09:30AM — Atölye

12:30PM — Öğle yemeği

13:30PM — Kodlamaya devam

16:00PM — Çay saati

19:00PM — Toparlama ve vedalaşma

Başvurularımız kapandı!

Eğer katılımcıları nasıl seçtiğimizi merak ediyorsanız, organizator rehberimizin katılımcıları nasıl seçiyoruz kısmına bakabilirsiniz.

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

İstanbul'da yaşamıyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet, ama seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayamıyoruz.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurarsanız çok iyi olur, ama şart değil. Eğitmenlerimizden birinin bu işe yardımcı olmasını bekliyoruz.

Ne zaman ve nerde olacak?

Bir sonraki etkinlilğimiz 19 Mart 2016 günü Hipo'da olacak. Etkinlik sabah 08:30'dan akşam 19:30'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Hipo sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Mekan

Django Girls 19 Mart etkinliği Avrupa Yakası'nda HIPO'da olacak.

Cumhuriyet Mahallesi, Tavukçu Fethi Sokak No 5 Şişli, 34380, İstanbul


HIPO, Osmanbey metro durağına 5 dakika yürüme mesafesindedir. Osmanbey metro durağının Pangaltı - Dolapdere çıkışından çıkıp,Ergenekon caddesindeki ikinci sağ sokağa girdiğinizde Hipo binası solunuzda kalacak.

Mentörler


Ahmet Can Kepenek
@ackepenek

Berat Doğan
@beratdgan

Lale Didem Aslan

Meryem Alay
@koziLife

Müge Kurtipek

Rabia Yorgancı Kındıroğlu
@rabiayorganci

Şeyma Ertem

Suzan Üsküdarlı
@uskudarli

Yiğit Güler
@hyigitguler

Django Girls

Django Girls Istanbul ululararası bir topluluk olan Django Girls'ün bir parçası. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Django Girls"ün etkinlikleri, dünyanın değişik şehirlerinde gönüllüler tarafından organize ediliyor.

Programın kaynak kodu için bizi Github'da bulun: github.com/DjangoGirls.

Django Girls'ü kendi şehrinize getirmek istiyorsanız bize yazın: [email protected].

Partnerler

Etkinlik Django Girls İstanbul gönüllü ekibimiz ve Kadın Yazılımcı'nın desteği ile organize ediliyor. Etkinliğimizin sponsoru Hipo Labs. Bizden desteğini hiç esirgemeyen Garaj'a da teşekkür ederiz.

Ana Sponsor:

Hipo, dünya çapında kurumlara ve startup’lara ürün geliştirme hizmetleri vermekte uzmanlaşmış bir şirket. Fikir seviyesindeki projeleri tasarım, strateji ve altyapı çalışmalarından sonra iOS, Android ve web uygulamaları, hatta donanımsal ürünlere dönüştürerek piyasaya çıkartıyorlar.

Partner:

Kadın Yazılımcı, kadın yazılımcılarıdan oluşan bir topluluktur. Amacımız kadın yazılımcıların görünürlüğünü arttırmak, kadın yazılımcı adaylarına özellikle İstanbul dışındakilere ilham vermek, aramızda haberleşme/iletişim ağı sağlamak. Blogumuzda yazılar yazıyoruz. Etkinliklerde konuşuyoruz ve ara ara etkinlikler düzenliyoruz.

Eğer Django Girls çatı organizasyonuna destek olmak isterseniz, [email protected] adresine yazabilirsiniz.

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨