Kadınlara Yönelik Ücretsiz Programlama Atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz? İlk etkinliğimiz için 21 Ekim'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde olacağız!

Daha Fazla Bilgi

Django Girls Rize

Nasıl websitesi yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

Etkinliğimiz 21 Ekim 2017 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde düzenlenecektir.

Kadın ya da erkek eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden programlama bilginiz olması gerekmiyor. Size programlamanın nasıl birşey olduğunu göstermek ve bizden biri olma fırsatı vermek istiyoruz!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencilerine özel düzenlediğimiz ilk etkinliğimiz için son başvuru tarihi 9 Ekim 2017!

Atölyeye Başvurun!

Kadın ya da erkek eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden teknik bilginiz olması gerekmiyor. Atölyelere daha önce programlama yapmamış kişiler için.

Bir atölye katılımcısı olarak:

  • Kendi websitenizi yapabileceğiniz bir günlük bir atölyeye katılmış olacak,
  • Bizlerle birlikte öğle yemeği yiyecek diğer katılımcılar ve mentörlerle tanışacaksınız.

Sadece 20 kişilik yerimiz var, o yüzden başvuru formunu dikkatli doldurun! Kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız seçmeleri o kadar rahat yaparız!

Başvurun!

DjangoGirls Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi atölyesine başvurmak için paylaşılacak başvuru formunu doldurmanız yeterli.

21 Ekim 2017 tarihinde yapacağımız ilk etkinlik için başvurularınızı 9 Ekim saat 18:00'a kadar yapabilirsiniz. Başvuranlar epostalarını takip etsin. Başvurunuz kabul edildiğinde tekrar sizden onay isteyeceğiz. Eğer iki gün içinde onay alamazsak, gelmek istemediğinizi düşünerek diğer adaylara hak tanıyacağız!

Başvuru ile ilgili sorularınız için [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Eğer katılımcıları nasıl seçtiğimizi merak ediyorsanız, organizator rehberimizin katılımcıları nasıl seçiyoruz kısmına bakabilirsiniz.

Başvurun

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Evet. Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurulmasını isteyeceğiz. Eğitmeniniz size etkinlikten önce yardımcı olacaktır.

Ne zaman ve nerde olacak?

İlk etkinliğimiz Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde, 21 Ekim 2017 Cumartesi günü olacak. Etkinlik sabah 09:00'dan akşam 18:00'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Sponsorumuz sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Mentörler

Sizde Mentör Olmak İster Misiniz?

Sizleri aramızda mentör olarak görmekten mutluluk duyarız! Sizinle iletişime geçebilmemiz için buradaki formu doldurun. Daha fazla bilgi için; Django Girls Koçluk El Kitabı.

Sponsorlar

Sponsorlarımız, gönüllülerimiz ve bizi destekleyen bütün harika insanlar olmadan bu etkinliklerimizi gerçekleştiremeyiz. Eğer siz de bize destek olmak isterseniz [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Eğer Django Girls çatı organizasyonuna destek olmak isterseniz, [email protected] adresine (İngilizce olarak) yazabilirsiniz.

Mekan

Django Girls Rize ilk etkinliği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde olacaktır.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, 53200
B Blok, Çayeli/RİZE
♥ Django Girls Rize Öznur ÖZEL tarafından organize edilmektedir.

Django Girls Rize,Django Girls'ün bir parçasıdır.