Kadınlara yönelik ücretsiz programlama atölyesi

İlk websitenizi bizimle birlikte yapmak ister misiniz? Etkinliğimiz 25 Mart'ta!

Daha fazla bilgi »

Django Girls İzmir

Nasıl websitesi yapılacağını öğrenmek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var! Yeni başlamak isteyenler için tek günlük bir atölye düzenliyoruz!

Etkinliğimiz 25, Mart, 2017 tarihinde İzmir'de ulaşımın kolay olduğu merkezi bir yerde gerçekleşecek.

Kadın programcıların artışının bilişim sektörüne büyük ölçüde katkısı olacağına inanıyoruz. Nasıl programcı olabileceğinizi öğrenebilmeniz için sizlere fırsat vermek istiyoruz. Kadın programcılar!

Atölyelerimiz ücretsiz. Fakat kısıtlı sayıda kontenjanımız var. Etkinliğimiz için son başvuru tarihi 25 Mart 2017!

Atölyeye başvurun!

Eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa etkinliğe başvurabilirsiniz! Daha önceden teknik bilginiz olması gerekmiyor. Atölyelere daha önce programlama yapmamış insanlar için.

Bir atölye katılımcısı olarak;

  • kendi websitenizi yapabileceğiniz bir günlük bir atölyeye katılmış olacak,
  • bizlerle birlikte öğle yemeği yiyecek diğer katılımcılar ve mentörlerle tanışacaksınız.

Sadece 30 kişilik yerimiz var, o yüzden başvuru formunu dikkatli doldurun! Kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız seçmeleri o kadar rahat yaparız!

Başvurularımız 10 Şubat'ta açılıyor!

Başvurularınızı 15 Mart 2017 tarihine kadar yapabilirsiniz. Sizlere 18 Mart 2017'ye kadar cevap döneceğiz! Başvuranlar epostalarını takip etsin. Başvurunuz kabul edilirse tekrar sizden onay isteyeceğiz. Eğer 20 Mart 2017 tarihine kadar onay alamazsak, gelmek istemediğinizi düşünerek diğer adaylara hak tanıyacağız!

Başvurun

Web siteleri ve programlama ile ilgili önceden bilgim olması gerekiyor mu?

Hayır! Atölyeler başlangıç seviyesinde olacak. Daha önce programlama bilmenize gerek yok. Ama daha önceden az teknik bilginiz varsa (örn. CSS veya HTML) gene de başvurabilirsiniz!

Dizüstü bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Makinamız yok, o yüzden bilgisayarı sizin getirmenizi bekliyoruz. Aynı zamanda atölyede yaptığımız herşeyi yanınızda götürebilmenizi istiyoruz.

İngilizce bilmiyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet. Atölyeyi Türkçe yapacağız.

İzmir'de yaşamıyorum gene de başvurabilir miyim?

Evet, ancak seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayamıyoruz.

Bilgisayarımda daha önceden birşey kurmam gerekiyor mu?

Evet. Atölyelerden önce bilgisayarınıza Django kurulmasını isteyeceğiz. Eğitmeniniz size etkinlikten önce yardımcı olacaktır.

Ne zaman ve nerde olacak?

Etkinliğimiz 25 Mart 2017 günü olacak. Merkezi yer arayışındayız, ulaşımın herkes için kolay olacağı merkezi bir yerde olacaktır. Etkinlik sabah 09:00'dan akşam 18:00'e kadar sürecek. Bütün katılımcılarımızdan etkinlik bitimine kadar kalmalarını bekliyoruz.

Yemek olacak mı?

Evet. Sponsorumuz sayesinde atölye sırasında yiyeceğimiz ve atıştırmalıklarımız olacak.

Sponsorlar

Sponsorlarımız, gönüllülerimiz ve bizi destekleyen bütün harika insanlar olmadan bu etkinlikleri gerçekleştiremezdik. Eğer siz de bize destek olmak istiyorsanız lütfen iletişime geçin.

Ana Sponsor: ZetaOps

ZetaOps, 2014 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü içinde yer alan İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi içinde kuruldu. Temel hedefimiz gerçekten ar-ge yapabilmek. Özgün ve yenilikçi yazılım ve donanım sistemleri yaratmak, bilişimle ilgili dünyadaki gelişmelere bir tuğla koyabilmek istiyoruz. Türkiye'de çok az bilinen açık kaynak kodlu yazılım geliştirme ilkelerini elle tutulur ürünlere dönüştürerek ülkemiz ve dünya için değer üretmeye çalışıyoruz.

Github github.com