Darmowy warsztat programistyczny dla dziewczyn

Zbuduj swoją pierwszą stronę www z Django Girls Olsztyn

Dowiedz się więcej »

Django Girls

Jeżeli jesteś dziewczyną i chcesz nauczyć się, jak robić strony internetowe, mamy dla Ciebie dobre wieści: organizujemy jednodniowy warsztat programistczny dla początkujących!

Odbędzie się on 22 października 2016 r. w OLSZTYNIE w Biurze Coworkingowym zlokalizowanym przy ul. Kajki 3.

Wierzymy, że branża IT może wiele zyskać na rosnącej liczbie kobiet zaangażowanych w nowe technologie. Z tego powodu chcemy dać Ci możliwosć wzięcia udziału w warsztatach, podczas których zasmakujesz programowania i dołączysz do grona kobiet programistek!

Warsztat jest całkowicie darmowy. Jeżeli nie możesz pozowolić sobie na przybycie do Olsztyna, ale jesteś bardzo zmotywowana, by zdobywać wiedzę, a następnie się nią dzielić z innymi, postaramy się zorganizować jakieś fundusze na Twój przyjazd i zakwaterowanie.

Zgłoś chęć udziału w warsztacie!

Jeżeli jesteś kobietą, znasz angielski i posiadasz laptopa, możesz wysyłać zgłoszenie! Nie musisz znać żadnej technologii - nasz warsztat jest dla ludzi, dla których programowanie to zupełna nowość.

Podczas warsztatu:

  • weźmiesz udział w jednodniowym warsztacie Django, podczas którego stworzysz swoją pierwszą stronę internetową

Rejstracja na pierwsze warsztaty Django Girls Olsztyn dobiebła końca. Zapraszamy do kolejnych edycji. Bądźcie czujne i wypatrujcie informacji od nas!

Czy muszę wiedzieć cokolwiek o programowaniu?

Nie! Warsztat skierowany jest do osób początkujących. Nie musisz wiedzieć niczego na ten temat. Jednakże, jeżeli posiadasz trochę technicznej wiedzy (np. wiesz czym jest HTML albo CSS), też jesteś mile widziana!

Nie mieszkam w Olsztynie, czy mogę wziąć udział w warsztacie? Gdzie odbędzie się warsztat?

Oczywiście! Nie stawiamy żadnych ograniczeń przestrzennych. Jeżeli masz ochotę i wiesz, że w wyznaczonym terminie będziesz mogła pojawić się w Olsztynie, spróbuj i zgłoś się!

Warsztat odbędzie się w Olsztyńskim Biurze Coworkingowym - usytuowanym przy ulicy Kajki 3 (mapka).

Czy muszę przynieść swojego laptopa?

Tak. Nie dysponujemy sprzętem komputerowym, więc oczekujemy, że przyjdziesz ze swoim laptopem. Ważne dla nas jest również to, byś zabrała ze sobą do domu wszystko co napiszesz i stworzysz podczas warsztatu.

Czy muszę wcześniej coś zainstalować na moim laptopie?

Będzie pomocne, jeżeli będziesz miała zainstalowane Django jeszcze przed warsztatami, ale nie oczekujemy też, że będziesz instalowała cokolwiek samodzielnie. Zadbamy o to, by któryś z mentorów pomógł Ci uporać się z tym zadaniem podczas Installation Party.

Czy przewidujecie jakiś posiłek?

Dołożymy wszelkich starań, byś nie zgłodniała podczas warsztatów! O tej kwestii będziemy jeszcze informować.

Jaki jest plan warsztatów?

21 października (piątek) - Installation Party

18:00-20:00

22 października (sobota) - WARSZTATY

9:00-18:00

Zostań Mentorem!

Będziemy zaszczyceni, jeżeli zechcesz dołączyć do nas w roli mentora! Napisz do nas na: [email protected].

Na pewno się do Ciebie odezwiemy! :)

Django Girls

Django Girls Olsztyn jest częścią większej inicjatywy: Django Girls. Jest to organizacja non-profit, a wydazenia organizowane są przez wolontariuszy na całym świecie.

W celu zobaczenia materiałów źródłowych, zajrzyj na GitHuba: github.com/DjangoGirls.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty DjangoGirls w swoim mieście, napisz do nas.

Partnerzy i sponsorzy

Nie było by nas tutaj, gdyby nie wsparcie wspaniałych osób i organizacji, które zainwestowały pieniądze, wiedzę i czas, aby wszystko stało się rzeczywistością. Jeśli chciałbyś znaleźć się w tym zacnym gronie oraz wesprzeć nasze wydarzenie i nasze cele, daj nam znać.

Mentorzy

Podczas warsztatów pomoca będa służyli:

Arkadiusz Gutowski

Arkadusz Gutkowski

Organizator Django Girls Gdańsk. Na co dzień zajmuje się programowaniem (C#, .NET, Python), przewodniczy Kołu Naukowemu WSB Code w Gdańsku oraz wspiera inne inicjatywy, których celem jest popularyzowanie nauki kodowania. Po godzinach ujarzmia na desce morskie fale.

Krzysztof Demczyński

Krzysztof Demczyński

Absolwent Informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Aktywny programista, cały czas pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie, otwarcie patrzy w stronę nowych rozwiązań i technologii. Prywatnie perkusista i miłośnik motoryzacji.

Rafał Makara

Rafał Makara

Trochę programista, trochę project manager. Szczególnie ceni sobie doświadczanie nowych, nieznanych rzeczy w życiu. Wolny czas poświęca na kreowanie planu zawładnięcia wszechświatem. Fan Pinkiego.

Barbara Poszewiecka

Barbara Poszewiecka

Entuzjastka programowania funkcyjnego i algorytmiki. Studentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie rozwija swoje zainteresowania naukowe związane z bioinformatyką. W wolnych chwilach maluje i rysuje.
Organizatorzy

Nad oragnizacją wydarzenia czuwają:

Agata Kulbicka

Agata Kulbicka

Z wykształcenia filolog klasyczny, z zamiłowania - programistka, front-end developerka in spe. Właścicielka bloga koderatornia; poświęconego podstawom kodowania, skierowanego do osób najbardziej początkujących w tym temacie. Spiritus movens Django Girls Olsztyn. Kiedy nie koduje i nie popularyzuje kodowania, najchętniej ujarzmia sztuki plastyczne, czyta lub spaceruje.

Kasia Urbańska

Katarzyna Urbańska

Kasia jest dumną panią inżynier po olsztyńskiej informatyce, jednak jej miłością od zawsze była grafika, której poświęca się zawodowo. Od pewnego czasu także wyzwania z zakresu UX/UI stają się jej ulubioną częścią dnia. Swoich sił próbuje również w prostym kodowaniu. Wielka fanka start-up'ów! W wolnych chwilach ogląda seriale, słucha muzyki i gotuje. Jeżeli coś dla Ciebie upichci, możesz być pewien, że wkradłeś się w grono jej dobrych znajomych!

Mateusz Kalinowski

Mateusz Kalinowski

Programista, absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki UWM. Entuzjasta nowych technologii, robotyki i motoryzacji. W swojej pracy koncentruje się na jakości kodu, preferując proste i wydajne rozwiązania. Czas wolny poświęca grom retro.

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨