Darmowy warsztat programistyczny dla dziewczyn

Zbuduj swoją pierwszą stronę internetową z Django Girls Gdańsk #2

Dowiedz się więcej »

Django Girls

Jeśli jesteś dziewczyną i pragniesz nauczyć się tworzyć strony internetowe, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: już po raz drugi organizujemy jednodniowe warsztaty programistyczne dla początkujących!

Warsztat odbędzie się 27 MAJA 2017 r. w GDAŃSKU w Alchemii.

Wierzymy, że branża IT może dużo zyskać na zaangażowaniu kobiet w nowoczesne technologie. Pragniemy dać Ci szansę nauczyć się programować i stać się jedną z nas – kobiet programistek!

Warsztaty są bezpłatne, a jeżeli nie możesz pozwolić sobie na przyjazd do Gdańska, ale jesteś bardzo zmotywowana do nauki i późniejszego dzielenia się wiedzą z innymi, postaramy się zorganizować jakieś fundusze na Twój przyjazd oraz zakwaterowanie.

Zgłoś chęć wzięcia udziału!

Jeśli jesteś kobietą, znasz język polski lub angielski i masz laptopa, możesz zgłosić swoją chęć wzięcia udziału w naszym wydarzeniu! Nie musisz znać żadnych technicznych rzeczy – nasz warsztat jest dla osób, które dopiero chcą nauczyć się programowania.

Jako uczestniczka warsztatu:

  • weźmiesz udział w jednodniowym warsztacie Django, podczas którego stworzysz swoją pierwszą stronę internetową
  • zostaniesz przez nas nakarmiona :) zapewniamy jedzenie

Mamy miejsce tylko dla 30 osób, więc upewnij się, że wypełniłaś zgłoszenie bardzo uważnie!

Rejestracja na warsztaty Django Girls #2!

Proces aplikacyjny zakończy się 14 maja br. o godzinie 20:00. O tym, czy znalazłaś się w gronie uczestniczek warsztatów dowiesz się 16 maja (lub szybciej)!

Rejestracja

Czy muszę wiedzieć coś o programowaniu?

Nie! Warsztat jest dla początkujących. Nie musisz nic o tym wiedzieć. Jeżeli posiadasz trochę wiedzy technicznej (np. wiesz czym jest HTML lub CSS) to również możesz się zgłosić.

Czy muszę przynieść swojego laptopa?

Tak. Nie posiadamy sprzętu, więc będziesz musiała przynieść go ze sobą. Ważne jest dla nas również to, abyś zabrała do domu wszystko to, co napiszesz i stworzysz podczas warsztatu.

Gdzie odbędzie się warsztat?

Warsztat odbędzie się w Gdańsku, niebawem podamy dokładną lokalizację.

Warsztat odbędzie się w Alchemii - nowoczesnym kompleksie biznesowym, usytuowanym na gdańskim Przymorzu, przy al. Grunwaldzkiej.
Sprawdź na mapce: kliknij.

Czy muszę instalować coś na moim laptopie?

Będzie pomocne, jeśli będziesz miała zainstalowane Django przed warsztatami, ale nie oczekujemy, abyś instalowała cokolwiek samodzielnie. Zadbamy o to, aby któryś z coachów pomógł Ci z tym zadaniem.

Czy jedzenie będzie zapewnione?

Tak. Dzięki naszym Partnerom i Sponsorom, przekąski oraz lunch będą zapewnione.

Jaki będzie plan warsztatów?


Piątek, 26 maja
18:00-20:00 Installation party - poznajemy się, poznajecie swoich mentorów i koleżanki z grupy, instalujemy potrzebne oprogramowanie

Sobota, 27 maja
8.30 Śniadanie - nabieramy energię na cały poranek
9.00 Zaczynamy warsztaty!
ok. 12:30-13:00 Lunch - uzupełniamy energię pysznym jedzeniem
13:00-17:00 Warsztat - wracamy do pracy
17:00 Koniec warsztatu - podsumowanie i zakończenie spotkania

Zostań trenerem!

Będziemy niezmiernie zadowoleni, gdybyś chciał/a dołączyć do nas jako trener! Napisz do nas na [email protected].

Skontaktujemy się z Tobą :)

Django Girls

Django Girls Gdańsk jest częścią większej inicjatywy: Django Girls. Jest to organizacja non-profit i wydarzenia organizowane są przez wolontariuszy w różnych miejscach na świecie.

Aby zobaczyć materiałyźródłowe zajrzyj na Github: github.com/DjangoGirls.

Jeśli chcesz zorganizować warsztat Django Girls w Twoim mieście, napisz do nas.

Partnerzy

Nie było by nas tutaj, gdyby nie wsparcie Wspaniałych Osób i Organizacji, które zainwestowały pieniądze, wiedzę i czas, aby wszystko stało się rzeczywistością. Jeśli chciałbyś znaleźć się w tym Zacnym Gronie oraz wesprzeć nasze wydarzenie i nasze cele, daj nam znać.

Mentorzy

Alicja Bisewska

Alicja Bisewska

Absolwentka sinologii, finansów i studentka informatyki. Z zawodu analityk danych. Swoją przygodę z programowaniem (C#, Python) zaczęła dość późno, ale cały czas aktywnie zgłębia wiedzę w tej dziedzinie. W wolnym czasie lubi czytać książki, projektować i szyć ubrania, odnawiać meble oraz dbać o balkonowy ogród.

Krzysztow Demczyński

Krzysztof Demczyński

Absolwent Informatyki na UWM, aktywny programista Python, cały czas pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie, otwarcie patrzy w stronę nowych rozwiązań i technologii. Prywatnie perkusista, miłośnik motoryzacji i aktywnego wypoczynku.

Katarzyna Wrzałka

Katarzyna Wrzałka

Ukończyła matematykę na Politechnice Gdańskiej. W czasie studiów szybko przekonała się, że nie chce wiązać swojej przyszłości z tą dziedziną, więc zainteresowała się światem IT. Zajmowała się bazami danych, jednak to Python okazał się strzałem w dziesiatkę. Jest zapaloną Carrotką oraz mentorką PyCode Carrots, a teraz także Django Girls Gdańsk.

Przemysław Dąbek

Przemysław Dąbek

Lubi się uczyć nowych języków programowania i technologii, które później wykorzystuje w pracy zawodowej oraz własnych projektach. Przez 3 lata był zaangażowany w krakowską społeczność WebMuses, w której współorganizował warsztaty programistyczne zachęcające kobiety do rozpoczęcia przygody z branżą IT. Po godzinach czyta książki i eksploruje okolicę na rowerze.

Dawid Sielski

Dawid Sielski

Student Computer Science na Politechnice Łódzkiej. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczął w C i C++. Swoją przyszłość wiąże z Pythonem. W wolnych chwilach żongluje, uprawia slackline, jeździ na rowerze.

Katarzyna Łabędź

Katarzyna Łabędź

Absolwentka wydziału Mechanicznego oraz Elektronicznego, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jako programistka Python pracowała przy tworzeniu stron internetowych za pomocą Django, obecnie pracuje w Sii i rozwija wiedzę w zakresie testowania. Organizowała spotkania trójmiejskiej społeczności Geek Girls Carrots, gdzie współkoordynowała warsztaty Code Carrots powered by Intel.

Kamil Mstalerz

Kamil Mstalerz

Student Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Programować zaczął już w liceum. Swoją przygodę rozpoczął z C# udzielając się w grupie .NET PG. Wielki pasjonat podróży i odwiedzania różnych niesamowitych miejsc. Wolne chwile uwielbia spędzać grając w koszykówkę.
Organizatorzy

Daria Dudchenko

Daria Dudchenko

Aktywna członkini Geek Girls Carrots Trójmiasto. Zafascynowana światem IT na codzień zajmuje się pomaganiem programistom w poszukiwaniu ich wymarzonej pracy.

Arek Gutkowski

Arek Gutkowski

Organizator Django Girls Gdańsk. Na co dzień zajmuje się programowaniem (C#, .NET, Python), przewodniczy Kołu Naukowemu WSB Code w Gdańsku oraz wspiera inne inicjatywy, których celem jest popularyzowanie nauki kodowania. Po godzinach ujarzmia na desce morskie fale.

Agata Kulbicka

Agata Kulbicka

Z wykształcenia filolog klasyczny, z zawodu programistka. Uczestniczka pierwszej edycji Django Girls Gdańsk, organizatorka pierwszej edycji Django Girls Olsztyn. Kiedy nie koduje i nie popularyzuje kodowania, najchętniej ujarzmia sztuki plastyczne, czyta lub spogląda w gwiazdy.

Gosia Pawłowska

Gosia Pawłowska

Social media to jej żywioł, z sukcesem wspiera dział Employer Branding w gdańskim oddziale Kainos. Uczestniczka Django Girls Wrocław, wspomaga nas swoją wiedzą i doświadczeniem.

They already support The Django Girls Foundation ✨✨


Diamond 💞✨

Platinum 💝✨

Gold 💖✨